wtorek

nowości książkowe w naszej bibliotece

wtorek, 24 marcaPary
John Updike

Wybitna i kontrowersyjna powieść o partnerstwie, miłości i pożądaniu. Updike przedstawia rok z życia zaprzyjaźnionej grupy dziesięciu małżeństw z niewielkiego miasteczka. Razem bawią się i pomagają sobie przy dzieciach, oceniają się, porównują i – zdradzają. Pojawienie się nowej pary elektryzuje największego z cudzołożników, Pieta Hanemę. Skutki jego romansu z ciężarną Foxy powodują, że na światło dzienne wychodzą tajemnice, które zmieniają życie całej grupy...Brutalnie szczere, poruszające arcydzieło psychologiczno-obyczajowe, osadzone w Ameryce roku 1963.


W cieniu nadziei
Jean Wendy

Sugestywna powieść obyczajowa o skomplikowanych relacjach matki i córki, żyjących w cieniu tragedii. Kiedy Doris, łagodna pięćdziesięcioparolatka, dokonuje nagle strasznego czynu, policja jest wstrząśnięta a ona sama doznaje szoku. Wytłumaczenie, co nią kierowało, znajduje się może w jednym z dziecięcych opowiadań jej córki Bethany... Dziewiętnaście lat wcześniej z placu zabaw zniknął synek Dorisi brat Bethany. Doris nigdy się z tym nie pogodziła, a Bethany dorastała w cieniu nieobecnego brata. Tylko ona może teraz pomóc matce otrząsnąć się z traumy i uratować ją przed karą w procesie o zabójstwo.


Divisadero
Michael OndaatjeHistoria emocjonalnego trójkąta: Anny i Claire – dwóch sióstr wychowywanych bez matki oraz Coopa – chłopaka pomagającego w gospodarstwie. Ich sielskie dorastanie kończy się, gdy wychodzi na jaw, że Anna jest jego kochanką. Wszyscy troje opuszczają dom i rozjeżdżają się w świat, a w związkach, jakie nawiązują w dorosłym życiu, szukają więzi z młodości. Niespieszna proza o potrzebie bliskości, pełna tłumionych emocji, niedokończonych gestów i wnikliwych refleksji o ludzkiej naturze.


Gomorra
Roberto Saviano

Wydana w 2006 roku Gomorra przyniosła autorowi, 27-letniemu Robertowi Saviano wielki sukces literacki, ale naraziła jego życie na tak poważne niebezpieczeństwo, że władze przydzieliły mu ochronę, a pisarz na jakiś czas musiał opuścić Neapol. W swojej niezwykłej, wielogatunkowej pracy Saviano opisuje nowe mechanizmy działania kamory neapolitańskiej, która w ostatnich latach niepostrzeżenie oplotłaswymi mackami praktycznie cały świat. Ukazuje wielkie imperia finansowe, które powstały na międzynarodowym handlu bronią i narkotykami, na agresywnej, nielegalnej konkurencji, na szantażach, wymuszeniach, korupcji i morderstwach.

Brak komentarzy: